тел/факс +38 0432 67 07 00, тел +38 098 749 38 45

В Україні по-новому будуть будувати житло - чого в багатоповерхівках більше не буде

Чиновники спільно з забудовниками розробили нові будівельні норми

Вже з літа українські багатоповерхівки будуватимуть за новими правилами. Чиновники спільно з забудовниками переписали старі будівельні норми (ДБН), які не переглядалися ось уже 13 років. Відповідні рішення було прийнято 15 березня на спільній нараді будівельників, чиновником Мінрегіонбуду та прем'єр-міністра в Кабміні.

Запропоновані забудовниками нормативи пообіцяли розглянути протягом двох тижнів, після чого затвердити з мінімальними правками. За очікуваннями будівельників, нову редакцію ДБН можуть прийняти вже через два-три місяці.

будівельна декомунізація

Список змін включає в себе практично два десятки пунктів. Першими «під ніж» пішли явно безнадійно застарілі нормативні вимоги, які, до слова, багато забудовників і так не дотримувалися. Адже жоден ЖК в популярному нині форматі «місто в місті» не можна сьогодні реалізувати без таких порушень.

«Існуючі норми давно втратили актуальність. Зараз для того щоб реалізовувати сучасні проекти відповідно до європейських принципів комфорту, забудовникам доводиться додатково узгоджувати з Мінрегіоном все, що не вписується в застарілі норми. А це призводить до додаткових тимчасових витратах на реалізацію проекту », - зауважив начальник відділу продажів міні-міста Svitlo Park Олександр Панфілов.

При цьому забудовники поспішають заспокоїти потенційних клієнтів: пропоновані зміни навряд чи позначаться на вартості новобудов.Оновлені норми швидше покликані спростити процеси узгодження будівництва і введення в експлуатацію житлового будинку.

В першу чергу пропонується переписати такі будівельні нормативи:

 • Будинки без сміттєпроводів. Зараз заборонено будувати будинки без сміттєпроводів. За новими правилами вони більше не потрібні будуть. А жителям багатоповерхівок запропонують сортувати відходи. Хоча експерти зізнаються, що інфраструктура міст до цього явно ще не готова.

Деякі з них і зовсім вважають, що норма призведе до відмови від установки сміттєпроводів в принципі. Замість цього, біля будинків встановлять контейнери для роздільного збору відходів. Справа потрібна, але поки занадто далеке від вирішення екологічних проблем.Адже сміттєвози все одно сгребут все в одну купу і вивезуть на полігон.

«Чим погані сміттєпроводи? Тим, що забудовники не створюють умов для їх експлуатації? У сучасному якісному сміттєпроводі немає ні шуму від падаючого сміття (за рахунок шумоізоляції), ні запахів (за рахунок систем очищення каналу), ні нагромадження (при своєчасному вивезенні сміття) і т.д. », - помітив заступник керівника департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник .

 • Відмова від технічних поверхів.

При належній тепло-, гідро- і шумоізоляції дозволять поєднувати стелю квартири та дах будинку. Таким чином звичні горища та технічні поверхи зникнуть з українських новобудов. До того ж жителі останніх поверхів часто «приватизували» технічне приміщення, роблячи його частиною свого житла. Тепер такий фокус проробити вийде.

Та й сам девелопер не зможе використовувати технічний поверх з комерційною вигодою - організувати там продаж комор мешканцям великогабаритних речей та інвентарю, вивести необхідну і обслуговуючу інженерну інфраструктуру (бойлерні, насосні, серверні, комунікації) з зручним доступом і експлуатацією.

 • Чи дозволять мешканцям самим склити балкони за умови, що отвір одного з вікон, що відкриваються - не менше 1,2 м (для доступу пожежникам).

Зараз склити балкони і лоджії в будинках з однієї сходовою кліткою заборонено, але мешканців це, як відомо, не зупиняє.

«Сьогодні забудовник розробляє загальну концепцію будинку, а потім самі ж покупці самостійно беруться склити свої квартири врозріз не те що концепції будівлі, а й будівельних норм. Так новобудова руками самих жителів потихеньку перетворюється в «шанхай», - розповів директор з розвитку компанії NOVBUD В'ячеслав Павлов.

Крім іншого, в нові нормативи також включать:

 1. Міні-кухні у великих квартирах. Сьогодні кухні-ніші дозволено поєднувати тільки в однокімнатних квартирах (як правило, це так звані смарт-квартири). Це обмеження хочуть зняти.
 2. Чи дозволять поєднувати кухню і вітальню. За нинішніми нормами, в квартирі обов'язково повинна бути «загальна кімната» окремо від кухні. Оскільки, мешканці часто самі зносять стіни і об'єднують кухню і вітальню (так звану студіо), таке планування зможуть робити самі забудовники.
 3. Чи дозволять «опускати» ліфт під землю. У паркінгу і житлової частини будинку буде загальний ліфт.
 4. Паркінг під лікарнею. Допускається будівництво паркінгів під лікарнями (крім корпусів з палатами), громадського харчування, культурними і спортивними установами.
 5. Рятувати машину з пожежі - недоцільно. Замість двох виїздів з паркінгу дозволять робити один (протипожежні вимоги підземної стоянки прирівняють до наземним).
 6. Паркінг дозволять будувати прямо під житловими приміщеннями. Раніше стоянку від квартир повинен був відділяти техповерх. Тепер же, за умови установки протипожежного перекриття, теплоізоляції і антивібраційного шару, можна буде обійтися без такого прошарку.
 7. Стоянки посунуть ближче до будинків. Наземну стоянку до 10 машин можна буде облаштувати не ближче, ніж за 3 м від будинку (раніше - 10 м).
 8. Комори з сигналізацією. Чи дозволять будувати комірчини підземних і перших поверхах житлового будинку (якщо висота вище 5 поверхів), за умови установки пожежної сигналізації та автоматичної системи пожежогасіння.
 9. Поребрик - геть. Зараз при вході в будинок повинен бути бордюр або сходинка, висотою не менше 15 см. Цю норму приберуть, що дозволить робити вхід в будинок на рівні тротуару.
 10. Вбудований дитсадок. До житлових будинків дозволять пристроювати дитячі навчальні заклади та початкові школи. За умови, що їх обладнають окремими комунікаціями, входом, а територію захистять парканом.
 11. Дитячий майданчик на даху. Чи дозволять облаштовувати дитячі майданчики на дахах будинків (з огорожею).
 12. Приберуть норму про обов'язкову наявність господарських майданчиків для вибивання килимів і сушки білизни. Замість них поставлять сміттєві контейнери.
 13. Кафе в / на території житлової забудови. Також дозволять заклади громадського харчування місткістю понад 50 чоловік з окремим входом.
 14. Продуктові, побутові магазини, заклади громадського харчування, адміністративні приміщення дозволять облаштовувати вище 3-го поверху.
 15. Під'їзд пожежних машин. Пожежники повинні мати можливість дотягнутися на сходах до будь-якому приміщенню в будинку. Решта не має значення.

Джерело: http://protokol.com.ua

Оцініть наші переваги і отримаєте задоволення від роботи з професіоналами!     Контакти

Хто ми є?

ТОВ «Юридично-земельний союз «Альянс» - команда професіоналів,що об'єднує фахівців різних напрямків:

 • юристів,
 • фахівців з інжинірингу,
 • проектантів, архітекторів
 • землевпорядників

Працювати з нами вигідно і комфортно.

 

Останні статті