тел/факс 0432 50 75 25, тел 098 749 38 45

Мін'юст використовуватиме Google Authenticator для боротьби з рейдерством у сфері реєстрації нерухомості

Мін'юст використовуватиме Google Authenticator для боротьби з рейдерством у сфері реєстрації нерухомості - Дубілет

Для проведення будь-якої дії реєстратору потрібно буде скористатися і електронним підписом, і ввести код зі свого смартфона. Зламати їх одночасно практично неможливо, пише nv.ua
Міністерство юстиції України для боротьби з рейдерством ввело додаткову опцію авторизації реєстраторів нерухомості через Google Authenticator, а незабаром може зробити її обов’язковою. Про це у Facebook повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

«Тепер для проведення будь-якої дії реєстратору потрібно буде скористатися не тільки своїм електронним підписом, а й ввести код зі свого смартфона. Зламати і комп’ютер, і смартфон одночасно фактично неможливо», — написав він.

Дубілет зазначив, що одним із способів рейдерства нерухомості є злам комп’ютерів реєстраторів (наприклад, нотаріусів).

«Заразивши комп’ютер реєстратора, зловмисник від його імені переписує майно жертви… Цікаво, що якщо ніякого зламу не було, і реєстратор сам зробив незаконну дію, він міг завжди сказати, що його комп’ютер зламали», — пояснив він.

Раніше для боротьби з цим держава планувала зобов’язати реєстраторів встановлювати складний програмно-апаратний комплекс, що спричинило б значні витрати. При цьому банківський досвід показує, що ефективна протидію таким зловмисникам може надати аутентифікація через SMS-пароль, пояснив міністр.

«Приблизно такими аргументами ми переконали колег згорнути дорогу програму захисту та замість цього зробити другий фактор авторизації. Хіба що замість витрат на SMS-паролі я запропонував Google Authenticator. На щастя, він безкоштовний», — вказав Дубілет.

Він додав, що другий фактор авторизації є лише опцією, але незабаром Мін'юст має намір зробити його обов’язковим.

Оцініть наші переваги і отримаєте задоволення від роботи з професіоналами!     Контакти

Хто ми є?

ТОВ «Юридично-земельний союз «Альянс» - команда професіоналів,що об'єднує фахівців різних напрямків:

  • юристів,
  • фахівців з інжинірингу,
  • проектантів, архітекторів
  • землевпорядників

Працювати з нами вигідно і комфортно.

 

Останні статті